Дома Останати Нереално: Погледнете како изгледа човекот од 57 години кој ќе се бори против Тајсон (ВИДЕО)

Нереално: Погледнете како изгледа човекот од 57 години кој ќе се бори против Тајсон (ВИДЕО)

Евандер Холифилд е еден од борците кои веројатно ќе се борат против Мајк Тајсон.

Легендарниот боксер започна со тренинзи и на 57 години изгледа навистина одлично и е спремен трет пат во кариерата да се бори со Мајк.

Додека се уште се договора нивната борба, Холифилд одлучи да покаже како изгледа во текот на припремите. Во припремите на Холифилд му помага и легендарниот Владимир Кличко.

„Тим Холифилд се спрема за борба“, стои во описот на последното видео на познатиот боксер.

Холифилд очигледно е во одлична форма. Неверојатно е вака да изгледа човек кој има 57 години и сигурно дека на Тајсон нема да му биде лесно.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Конор: Јас сум ГОАТ; Кабиб: Да, ама на Твитер!

Поранешниот двоен шампион на УФЦ, Конор Мекгрегор, реши да се приклучи на темата кој е нај…