Дома Видео Необичен почеток на фудбалски натпревар: Место да фрлаат паричка се кршеа со јајца 🎥

Необичен почеток на фудбалски натпревар: Место да фрлаат паричка се кршеа со јајца 🎥

Во чест на католичкиот Велигден во австриската женска фудбалска лига видовме еден необичен почеток на натпреварот.

Главната судијка на натпреварот Марина Ауфштајнер место фрлање паричка имаше поинаква идеја. На капитенките на екипите им даде јајца, а тие се кршеа за да одредат кој ќе го има почетниот удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…