Дома Топ вести Немили сцени во Барселона: Умтити се судри со навивачите🎥

Немили сцени во Барселона: Умтити се судри со навивачите🎥

Самуел Умтити не е омилен кај навивачите на Барселона, пред се поради фактот што одби да го напушти клубот.

Умтити е еден од најплатените фудбалери на Барселона, а веќе три години ја грее клупата и одбива да го напушти клубот, но и да ја намали платата.

Поради тоа често е на „удар“ на навивачите кои и денес го запреа неговиот автомобил и му скандираа. Французинот се изнервира, застана и тргна да се пресметува со нив.

Меѓутоа, сфати дека го снимаат со телефон, па само ги опомена навивачите и побара поголем респект.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нов тежок удар за Ѓоковиќ: Нема да може да настапи и на Ролан Гарос!

Поранешната министерка за спорт на Франција, Роксана Марачинеау објави дека оваа земја го …