Дома Трансфер зона „Нема пристигнато понуда за Барди“

„Нема пристигнато понуда за Барди“

Македонскиот репрезентативец Енис Барди овие денови е главна тема во медиумите поради неговиот евентуаелн трансфер.

„Супердепорте“ вчера објави дека Барди имал средба со претседателот и побарал трансфер до крајот на овој месец кога и што завршува преодниот рок.

Договорот на Барди истекува на крајот на оваа сезона, има опција за продолжување на уште една година, но таа клазула не може да биде активирана ако Леванте испадне од Серија А.

Сепак, засега нема официјална понуда за македонскиот репрезентативец, потврди тренерот Алесио Лисци.

„Барди е многу важен играч. Ако има некоја добра понуда за било кој играч, треба да биде јасно дека сите ние сме на пазарот, вклучително и јас. Сега можам да ви кажам дека никаква понуда за Барди не е стигната, тоа е лага. Енис е многу важен играч за Леванте“, вели Лисци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…