Дома Фудбал Останато Нема крај на еуфоријата: „Делиите“ на Павков му пееа – под прозор! (ВИДЕО)

Нема крај на еуфоријата: „Делиите“ на Павков му пееа – под прозор! (ВИДЕО)

0
pavkov

Навивачите на Црвена Звезда и понатаму се во еуфорија после големата победа над европскиот вицешампион Ливерпул.

Звезда во вторникот го победи Ливерпул со 2:0, а вистински херој на црвено-белите беше Милан Павков кој беше стрелец на двата гола.

Колку се воодушевени од она што Павков го направи покажува и вчерашната снимка на која навивачите на Звезда му пеаа песна под прозорот од неговиот дом. Секако, Павков не остана рамнодушен па излезе да ги поздрави.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нејмар го избра својот идеален тим и предизвика лавина коментари (фото)

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар во разговор за шпанските медиуми го избра својот иде…