Дома Фудбал Англија НЕВЕРОЈАТНО: Скаут на Јунајтед тргнал да гледа натпревар, промашил 7000 километри!

НЕВЕРОЈАТНО: Скаут на Јунајтед тргнал да гледа натпревар, промашил 7000 километри!

0

Манчестер Јунајтед дефинитивно е еден од најголемите клубови на светот, но и таму се случуваат пропусти и непрофесионализам на кој се смее целиот свет.

Неверојатно звучи веста дека скаутот на Манчестер Јунајтед стигнал на Исланд за да го гледа дуелот против Чешка и да скаутира играчи.

Проблем е што затекнал празен национален стадион во Рејкавик, а таму го известиле дека натпреварот се игра во Доха, на 7000 километри од тука!

Скаутот бил принуден да преспие во Рејкавик и се вратил во Манчестер наредниот ден, а мечот во Катар заврши со победа за Чешка од 2:1.

Исландската федерација потврди дека Манчестер Јунајтед побарал акредитација за овој меч, а ова само ги потврдува тврдењата на Мурињо дека клубот во многу работи е непрофесионален и дека после заминувањето на Сер Алекс, многу работи не функционираат.

Јунајтед ангажираше нови 50 скаути оваа есен, за да го покрива целиот свет, а Пјотр Саборски е човекот кој управува со целата скаутинг мрежа.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Англија

Проверете

По цела деценија, во Шведска повеќе епитетот НАЈДОБАР не го носи Златан Ибрахимовиќ

Се прости од репрезентацијата, а се прости и од наградата која полна деценија љубоморно ја…