Дома Видео Неверојатна сцена во Бундеслигата: Навивач им држеше лекции на фудбалерите, тие мирно го слушаа 🎥

Неверојатна сцена во Бундеслигата: Навивач им држеше лекции на фудбалерите, тие мирно го слушаа 🎥

Фудбалерите на германски Дармштад вчера доживеаа вистински дебакл во натпреварот против Аугусбург пред своите навивачи во Бундеслигата.

Дармштад беше поразен со огромни 0:6, а посебно беше разочарувачко првото полувреме во кое примија дури пет погодоци.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во таа ситуација по крајот на првите 45 минути видовме и неверојатни сцени. Еден од водачите на навивачите на Дармштад влезе на теренот без обезбедувањето да го запре и им држеше лекции на фудбалерите кои стоеа мирно пред него и го слушаа. Откако заврши дури и го поздравија со аплауз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…