Дома Видео Неверојатен гол во МЛС: Погоди од својата половина во 99 минута – за победа! 🎥

Неверојатен гол во МЛС: Погоди од својата половина во 99 минута – за победа! 🎥

Eкипите на Чикаго Фајр и Монтреал изминатата вечер во МЛС лигата одиграа неверојатен натпревар во кој славеа домаќините со 4:3.

Два гола Фајр постигна во судиското продолжение, а посебно неверојатен беше победничкиот. Возбудлив беше елиот натпревар, а самиот финиш донесе неверојатна завржница.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Прво Кјуперс во петтата минута израмни на 3:3 и кога изгледаше дека во натпреварот нема да има победникот Акоста од својата половина на неверојатен начин го совлада противничкиот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…