Дома Видео Неверојатен гол во МЛС: Погоди од својата половина во 99 минута – за победа! 🎥

Неверојатен гол во МЛС: Погоди од својата половина во 99 минута – за победа! 🎥

Eкипите на Чикаго Фајр и Монтреал изминатата вечер во МЛС лигата одиграа неверојатен натпревар во кој славеа домаќините со 4:3.

Два гола Фајр постигна во судиското продолжение, а посебно неверојатен беше победничкиот. Возбудлив беше елиот натпревар, а самиот финиш донесе неверојатна завржница.

Лига Нации: Се освен прво место ќе биде катастрофа за Македонија! ↓↓↓

Прво Кјуперс во петтата минута израмни на 3:3 и кога изгледаше дека во натпреварот нема да има победникот Акоста од својата половина на неверојатен начин го совлада противничкиот голман.