Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 На синот од Перишиќ синоќа му успеа нешто што не му успеа ни на Меси

На синот од Перишиќ синоќа му успеа нешто што не му успеа ни на Меси

0

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ во Русија го дружат неговата сопруга Јосипа и синот Леонардо, а после победата на „Коцкестите“ против Аргентина, малиот имаше момент за паметење.

Додека тато внимаваше на него, детато на терен си играше со топката, а потоа постигна и гол. Медиумите со оваа снимка веднаш почнаа да прават мезе на сметка на Лионел Меси, шегувајќи се дека „на малиот од Перишиќ му успеа тоа што не му успеа ни на Меси“.

A post shared by 💥Josipa Perisic💥 (@joop8) on


Следете го Sportski.mk и на


„Меси може да сонува за ова…Еден е Лео…Играч на натпреварот“, напиша гордата Јосипа во описот на снимката која ја објави на Инстаграм.

A post shared by 💥Josipa Perisic💥 (@joop8) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

ФОТО: „Aдидас“ дизајнираше нови копачки за Меси, ќе ги промовира во дербито

Следи репрезентативната пауза, а Лионел Меси повторно ќе има мал одмор со оглед на тоа што…