Дома Видео На „Олимпико“ имало симпатичен момент: Мало Италијанче се израдува на македонски шал! 🎥

На „Олимпико“ имало симпатичен момент: Мало Италијанче се израдува на македонски шал! 🎥

На социјалните мрежи три дена по натпреварот во Рим се појави едно симпатично видео во кое мало Италијанче си доби македонски шал.

Малото детенце беше на натпреварот со својот татко до трибината каде што беа сместени македонските навивачи, а во еден момент дојде до џентлменска размена на шаловите.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Со помош на неговиот татко детенцо го префрли шалот преку оградата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…