Дома Фудбал Репрезентации На натпреварот Бразил – Швајцарија снема струја

На натпреварот Бразил – Швајцарија снема струја


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓За разлика од претходните два натпревари денес каде што гледавме возбудлив и драматичен фудбал, во третиот дуел од програмата Бразил и Швајцарија скоро ништо да не направија после 45 минути.

Двете селекции одиграа „досадни“ први 45 минути, а колку ништо не се случуваше покажува и тоа што најинтересен момент беше пред крајот на првиот дел кога на стадионот на кратко снема струја.

Проблемот беше брзо решен, па натпреварот продолжи така што Бразил изведе корнер. Бразил и Швајцарија имаат по три бода од првото коло, па сега играат максимално претпазливо не секајќи да изгубат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…