Дома Фудбал Италија Најубавиот гол во историјата на Јувентус? – Секако, Алекс Дел Пиеро! (Видео)

Најубавиот гол во историјата на Јувентус? – Секако, Алекс Дел Пиеро! (Видео)

0
del piero

Навивачите ќе се сложат, ова навистина е ремек дело и клубот не погреши. За 120 години постоење ова е најубавиот момент во историјата на овој гигант…

Овој гол на сите навивачи на Јувентус им е добро познат, сите се сеќаваат на ова попладне и голот на Алесандро Дел Пиеро.

„Виолетовите“ имаа предност од 2:0 на полувремето и на крајот со кренати глави го напуштија „Деле Алпи“, а голот за победа против популарниот Алекс кој тогаш најавуваше блескава кариера ќе остане како еден од најубавите кои светот некогаш го видел.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Италија

Проверете

По цела деценија, во Шведска повеќе епитетот НАЈДОБАР не го носи Златан Ибрахимовиќ

Се прости од репрезентацијата, а се прости и од наградата која полна деценија љубоморно ја…