Дома Трансфер зона Најнова понуда од Барса за Лаутаро: Фирпо, плус 70 милиони евра?

Најнова понуда од Барса за Лаутаро: Фирпо, плус 70 милиони евра?

Откако се реализираше размената помеѓу Јувентус и Браселона, Пјаниќ – Артур вниманието на Барселона е насочено кон Лаутаро Мартинез кој е нивна мета веќе подолго време.

Бартомеу пред неколку дена потврди дека имало преговори, но сега се замрзнати, а медиумите денес тврдат дека во Барселона ја спремила новата понуда.

Најновата понуда на Барселона според информациите на шпанските медиуми гласи – 70 милиони евра плус младиот дефанзивец Фирпо. Интер Лаутаро го проценува на 110 милиони евра, додека Фирпо е проценет на 40. Но, во Интер веројатно не би прифатиле ваква понуда затоа што Барса пред само една година го плати Фирпо 20 милиони евра.

Како и да е преговорите помеѓу Барса и Интер сигурно ќе траат во текот на целото лето или пак додека се не се заврши порано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Францускиот голман Алфонс Ареола го напушти Реал Мадрид. Ареола на почетокот од сезона во …