Дома Видео Најбрзиот пенал во историјата: Судијата покажа на белата точка после шест секунди! 🎥

Најбрзиот пенал во историјата: Судијата покажа на белата точка после шест секунди! 🎥

Фудбалот не памети момент каков што се случи во Танзанија во африканските мундијалски квалификации.

На гости кај Танзанија беше Мадагаскар, а домаќинот експресно доби пенал. Судијата од Уганда после само шест секунди. На крајот Танзанија победи со 3:2.

Според некои статитичари најбрзиот пенал пред ова бил досуден после 10 секунди на пријателски меч помеѓу Црна Гора и Гана во 2014 година во Подгорица што значи дека овој пенал е нов рекорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Промашување какво што ретко се гледа – место гол ги погоди двете стативи! 🎥

Фудбалерот на Легиј Махир Емрели влегува во конкуренција за најголемо промашување во сезон…