Дома Фудбал Англија Најбрзиот отказ во историјата: Пол Сколс доби отказ за 45 минути!

Најбрзиот отказ во историјата: Пол Сколс доби отказ за 45 минути!

0
skols

Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед веројатно го заработи најбрзиот отказ во историјата на фудбалот.

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс верувале или не, менаџер на Олдам беше – 45 минути!

Сопственикот на клубот кој се натпреварува во англиската четврта лига, Мароканецот Абдалах Лемсгам потврди дека со Сколс е завршена соработката која чекаше едвај да почне.

„Му посакуваме се најдобро“, порача првиот човек на клубот од „Чепел Роуд“.

Каде настанал проблемот?

Откако постигнале вербален договор, претседателот со своите соработници го прошетал Сколс низ тренинг центарот и стадионот, а тука легендарниот фудбалер очигледно се сретнал со слика која не ја очекувал. Тогаш не ги избирал зборовите…

„Му кажав на претседателот дека тој и неговите соработници се кловноци и дека клубот им е сра*е“, искрен бил Сколс во изјавата за англиските медиуми.

Сколс не мислел да ги навреди, туку само да предизвика реакција за условите да се подобрат.

„Очекував некаква реакција, тој е ме отпушти веднаш на лице место“, открил Сколс, па разочарано порачал.

„Фудбалот повеќе не е жив, така е од моментот кога јас се пензионирав од (2012 година) тогаш започна ерата на интернетот“…

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…