Дома Македонски спорт Наумче Мојсоски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Наумче Мојсоски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Поранешниот македонски репрезентативец Наумче Мојсоски ќе го наследи Дарко Каевски на позицијата директор за Агенцијата за млади и спорт.

Мојсоски доаѓа на оваа функција откако Каевски стана пратеник и не може да извршува две функции во исто време.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во својата играчка кариера Мојсоски настапуваше во Лехвија, Металург, Вардар, Риоха, Пелистер, Југ и Струга. Кариерата ја заврши во 2016 година.

За репрезентацијата на Македонија запиша повеќе од 100 настапи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Фудбалерот на Работнички Гандо го постигна дефинитивно голот на 21. коло ПМФЛ. Во натпрева…