Дома Македонски спорт Мак фудбал Натпреварот Тетекс – Вардар поместен за во петок

Натпреварот Тетекс – Вардар поместен за во петок

Натпреварот од второлигашката конкуренција помеѓу Тетекс и Вардар кој ќе се игра во следното осмо коло место во сабота ќе се игра во петок.

Тетекс и Вардар ќе се сретнат во рамките од осмото коло в петок на Градскиот стадион во Тетово во 14:00 часот. Причината за поместувањето на натпреварот е што Шкендија натпреварот од ПМФЛ го игра дома овој викенд в недела, па потребно време помеѓу двата натпревари за теренот да се репарира.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…