Дома Трансфер зона Наинголан одби две понуди за позајмица

Наинголан одби две понуди за позајмица

0
naingolan

Искусниот белгијски игра Раџа Наинголан одби две понуди за позајмица од Кина и Турција.

Наводно, од Интер му соопштиле на Раџа дека не е во нивните планови за следната сезона, но и покрај тоа играчот одбива да замине.

Според тврдењето на FCInterNews, поранешниот играч на Рома одбил две фантастични понуди од Санинг и Галатасарај, кои имале намера прво да го позајмат, а потоа да го откупат договорот по крајот на сезоната.

Сепак, Наинголан не сакал да се пресели ниту во Кина, ниту во Истанбул, дури ни привремено.

Останува да се види што ќе направи Интер, кој го донесе Раџа пред само две години за 38 милиони евра, а сега сака да го продаде по секоја цена, исто како и Мауро Икарди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Кога тоа го прави Погба изгледа лесно: Неколку фудбалери на Интер извисија во обид да го запрат (ВИДЕО)

Пол Погба ова лето на големо се поврзува со заминување од Манчестер Јунајтед и нема сомнев…