Дома Македонски спорт Мак фудбал Надежите до 16 години уште еднаш ја победија Романија на пенали

Надежите до 16 години уште еднаш ја победија Романија на пенали

0

Како и во првиот натпревар пред неколку дена репрезентацијата на Македонија до 16 година одново ја победи Романија после подоброто изведување на пенали.

За разлика од првиот натпревар кој заврши без голови сега видовме реми со четири гола, по два на двете страни (2:2). Во пенал серијата нашите млади фудбалери беа подобри со 7:6.

Во натпреварот ние на два пати водевме, а Ромаците успеваа да го изедначат натпреварот. Ние два пати водевме со головите на Гуџуфи, додека гостите два пати изедначуваа преку Русу и Неучу.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Репрезентативците го почуствуваа тревникот на „Ернст Хапел“ (ФОТО)

Репрезентацијата на Македонија го одржа првиот тренинг на стадионот „Ернест Хапел“ во Виен…