Дома Останати Надал елиминиран во Барселона

Надал елиминиран во Барселона

Рафаел Надал е елиминиран од Алекс де Минор во второто коло на Мастерсот во Барселона.

Австралиецот во 11.гем направи брејк, а патоа и го освои сетот. Во вториот сет немаше никава неизвесност, Де Минор го прегази својот противник.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Надал, кој има 22 гренслем-титули во кариерата, долго време се мачи со повреди, па на овој турнир се врати после 140 дена пауза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …