Дома Останати Тенис НАДАЛ, ГОЛЕМ СИ: Рафа не помага со „статуси“, туку на лице место со – лопата! (ФОТО+ВИДЕО)

НАДАЛ, ГОЛЕМ СИ: Рафа не помага со „статуси“, туку на лице место со – лопата! (ФОТО+ВИДЕО)

1
nadal

Островот Мајорка го зафати природна катастрофа, а еден првите коу пружи помош беше познатиот шпански тенисер – Рафаел Надал.

Големите врнежи од дожд кои овие денови ја зафатија Мајорка беа причина за поплави и рушење на земјиште во градот Сант Љоренка. Огромен број од жителите на ова место останаа без покрив на главата, некои го загубија и својот живот, па властите прогласија тридневна жалост.

Цела Шпанија, но и целиот свет е воодушевен од потегот на Надал. Шпанецот не пишуваше потресни статуси на социјалните мрежи туку се појави на лице место и се фати за работа!

Навистина потег за сите пофалби.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Влегуваме во фото финиш: Кој ќе биде најдобриот стрелец во 2018 година?

Tри кандидати се големи фаворити, четвртиот напаѓа од сенка. Кој ќе биде најдобар стрелец …