Дома Фудбал Англија Навивачите шокирани: Новиот дрес на Њукасл ќе биде копија на дресот на Саудиска Арабија? 📸

Навивачите шокирани: Новиот дрес на Њукасл ќе биде копија на дресот на Саудиска Арабија? 📸

На стартот од сезоната Њукасл доби нови сопственци, а тоа донесе вистинска еуфорија помеѓу навивачите. Њукасл беше купен од страна на кралското семејство на Саудиска Арабија и од тој момент станаа најбогатиот клуб во светот.

Во јануарскиот преоден рок клубот со неколку паметни засилувања и доведувањето на Еди Хоу започна да игра одличен фудбал и излезе од опасната зона во која беше на средина од сезоната, црно-белите успеаа да дојдат и до средина на табелата.

Но, сега пристигнаа и најави кои сигурно нема да им се допаднат фановите. Не е официјално но се најавува дека од наредната сезона ќе исчезне долгогодишната традиција во која Њукасл игра во црно-бели дресови.

Новиот дрес кој се најавува низ медиумите на Островот е копија на дресот на Саудиска Арабија.

Еве како изгледа дресот на Саудиска Арабија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…