Дома Фудбал Останато Навивачите на Паок одново го користат фудбалот за да провоцираат – до кога ќе мешаат политика во спортот? (ВИДЕО)

Навивачите на Паок одново го користат фудбалот за да провоцираат – до кога ќе мешаат политика во спортот? (ВИДЕО)

0

Вчера Паок играше против Ајакс во квалификациите за Лигата на шампионите и тој натпревар заврши без победник 2:2.

На овој натпревар како и често пати претходно навивачите на Паок испраќаа провокации. На нивната трибина стоеше транспарент на кој пишуваше: „Македонија е една и единствена и таа е овде“.

Освен транспарентот во текот на натпреварот можеа да се слушнат и навредливи слогани против Македонија и Македонците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ливерпул го потпишува најскапиот спонзорски договор во Премиер лигата

Европскиот шампион Ливерпул наскоро ќе потпише рекорден спонзорски договор во Премиер лига…