Дома Фудбал Останато Навивачите и играчите на Славија вчера воодушевија со ритуалот после натпреварот (ВИДЕО)

Навивачите и играчите на Славија вчера воодушевија со ритуалот после натпреварот (ВИДЕО)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Одличен натпревар вчера во Лондон одиграа Челзи и Славија Прага.

Победата ја оствари домашниот тим, но гостите одиграа и тоа како добро и покрај поразот можат да бидат задоволни од претставата против големиот противник.

Челзи се пласираше во полуфиналето од Лигата на Европа, но навивачите на гостинскиот тим знаеа како да ги наградат своите миленици за секој добар потег кој го направија на натпреварот.

После натпреварот, навивачите на Челзи тргнаа да излегуваат од стадионот, но потоа буквално запреа и се враќаа внатре за да го проследат ритуалот кој го имаат играчите и навивачите на Славија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…