Дома Македонски спорт Мак фудбал Навивачите и Гостивар се договориле – објавите на клубот ќе бидат само на англиски!

Навивачите и Гостивар се договориле – објавите на клубот ќе бидат само на англиски!

Изминатите денови беше бурно во Гостивар откако навивачите на овој фудбалски клуб побараа заминување на главниот спонзор (ТУКА).


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Сега преку социјалните мрежи клубот потврди дека е постигнат договор, објасни и како ќе функционираат во иднина. Една од ставките од кои навивачите беа незадоволни беше јазикот на кои се објавуваат новостите. Навивачите бараа да биде само албански, додека клубот покрај албанскиот додаваше турски и македонски (во некои објави). Во иднина објавите ќе бидат само на англиски јазик.

Фото: ФК Гостивар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Споредби пред дербито: Србите вредат повеќе од Швајцарците

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вечерва се игра …