Дома Топ вести Навивачите во шок: Саул Нигез за 3 дена го објавува името на новиот клуб

Навивачите во шок: Саул Нигез за 3 дена го објавува името на новиот клуб

Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Саул Нигез денес ги шпкираше своите навивачи со објава на социјалните мрежи.

Нигез е еден од најдобрите поединци на Атлетико Мадрид и е мета на многу клубови ширум Европа.

Имено, Шпанецот како „гром од ведро небо“ обајви дека за три дена ќе го објави името на новиот клуб.

За него интерес покажува Манчестер Јунајтед, но до сега медиумите не објавија дека се водат преговори и дека трансферот е блиску до реализација.

Навивачите се надеваат дека ова е „двосмисена“ објава и дека Нигез за три дека ќе го објави новиот договор со Атлетико Мадрид.

Да почекаме и да видиме…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…