Дома Фудбал Италија Навивачите во еуфорија: Хакими пристигна на прегледи во Милано (видео)

Навивачите во еуфорија: Хакими пристигна на прегледи во Милано (видео)

Големото засилување на Интер, Ашраф Хакими денес пристигна во Милано каде треба да ги обави лекарските прегледи, а потоа да стави потпис на договорот.

21-годишниот Мароканец оваа сезона ја воодушеви фудбалска Европа со настапите за Борусија Дортмунд, па сигуро ќе биде големо засилување за „нероаѕурите“.

Интер за неговиот потпис на Реал Мадрид ќе му плати 40 милиони евра, плус 5 милиони евра во форма на бонуси.

Откако ќе ги помине лекарските прегледи, Хакими ќе стави потпис на 5-годишен договор според кој ќе заработува 5,5 милиони евра по сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Судот донесе одлука, Сити ќе игра во Лигата на шампиони!

Арбитражниот спортски суд (КАС) во Лозана денес ја објави одлуката на жалбата на Манчестер…