Дома Фудбал Германија Наби Кеита го избра новиот клуб откако го напушти Ливерпул

Наби Кеита го избра новиот клуб откако го напушти Ливерпул


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Наби Кеита кој го напушти Ливерпул како слободен агент го пронајде клубот каде што ќе ја продолжи кариерата.

Во Ливерпул не ги исполни очекувањата, па Кеита се враќа во Бундеслигата каде што претходно го носеше дресот на Лајпциг. Сега ќе го носи дресот на Вердер Бремен.

Битка за потписот на Кеита водеа неколку клубови, но на крајот тој се одлучи да продолжи во Вердер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…