Дома Топ вести Мурињо и Артета ја сакаат ѕвездата на Леверкузен

Мурињо и Артета ја сакаат ѕвездата на Леверкузен

Гигантите од Премиер лигата се силно заинтересирани за крилниот фудбалер на Баер Леверкузен, Леон Бејли, пренесуваат медиумите на Островот.

23 годишниот интернационалец од Јамајка веќе подолго време игра одлично, а оваа сезона на 32 меча има постигнато 12 гола и 9 асистенции.

Најсилен интерес за играчот покажувата уште Арсенал и Тотенхем, а моменталната цена на Бејли изнесува најмалку 40 милиони фунти.

Јамајканецот преферира преселба во Премиер лигата, па на лето се очекува голема битка за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дебакл: Футсал репрезентацијата поразена со 9:1

Футсал репрезентацијата на Македонија во последното коло во натпреварот против Романија за…