Дома Фудбал Англија Мурињо денес ќе соборува рекорд (Фото)

Мурињо денес ќе соборува рекорд (Фото)

0

Манчестер Јунајтед денес ја стартува новата сезона во ПЛ, а со тимот кој ќе го изведе Жозе Мурињо против Вест Хем, ќе се запише бо историјата.

Како што се пишува „Дејли Мејл“, ако им се пружи шанса на играчите кои ги најави за денес, рекордот во ПЛ ќе биде соборен.

Во прашање е најскапиот тим на сите времиња во еден меч од ПЛ. Секако се однесува на вложените пари во играчите кои ќе стартуваат.

Кога ќе ги соберете сумите кои Мурињо и неговите претходници ги платиле за стартната постава, стигнуваме до неверојатни пола милијарда евра за 11 фудбалери.

Еве како тоа би би изгледало:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Англија

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …