Дома Фудбал Лига на шампиони Мурињо го објасни провоцирањето: Моето семејство и Интер не смеат да се допираат

Мурињо го објасни провоцирањето: Моето семејство и Интер не смеат да се допираат

0
mourinho bonucci

Тренерот на Мурињо вчера се најде во центарот на вниманието после победата на неговиот тим на гостински терен против Јувентус.

„Црвените ѓаволи“ после пресврт славеа со 2:1 во Торино, а Мурињо после натпреварот ги провоцираше навивачите на Јувентус и влезе во судир со Леонардо Бонучи.

После натпреварот откри дека тоа го направил поради провокациите кои си слушал во текот на натпреварот кои се однесувале на неговото семејство и Интер.


Следете го Sportski.mk и на


„Ме провоцираа 90 минути. Дојдов тука да ја работам својата работа, ништо повеќе. На крајот никого не навредив, само сакав посилно да ги слушнам. Веројатно не требаше тоа да го направам и со ладна глава и не би го направил. Но, тие го навредуваа моето семејство, вклучувајќи го и Интер, па во тие моменти не можев да се воздражм.“.

„Одигравме фантастичен натпревар, на највисоко ниво. Успеавме да победиме затоа што одигравме позитивен натпревар и ја баравме победата до самиот крај“, изјави Мурињо.

После овој натпревар Јувентус е прв во групата со девет бода, Манчестер Јунајтед е втор со седум, Валенсија има пет и Јанг Бојс еден.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…