Дома Македонски спорт Мота го пронајде местото на Пандев: Нов гол на капитенот! (ВИДЕО)

Мота го пронајде местото на Пандев: Нов гол на капитенот! (ВИДЕО)

Нашиот капитен Горан Пандев игра одлично под водство на Тијаго Мота и денес го постивна својот втор гол сезонава.

Македонските репрезентативци, Горан Пандев и Илија Несторовски се во првите тимови на своите тимови.

, Горан Пандев во 22. минута постигна одличен погодок за водство на Џенова од 1:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …