Дома Останати Кошарка „Момчиња, гледате ли Јутјуб? Погледнете некогаш кој бил Мајкл Џордан“ (ВИДЕО)

„Момчиња, гледате ли Јутјуб? Погледнете некогаш кој бил Мајкл Џордан“ (ВИДЕО)

Едно видео на кое најдобриот кошаркар во историјата, Мајкл Џордан игра кошарка со непознати момци се прошири на социјалните мрежи и стана вистински хит посебно поради реакцијата на легендарниот кошаркар.

Иако има 57 години, сепак тој повторно ја покажува класата кога ќе се појави на кошаркарските терени.

На крајот во свој стил им дофрли на противниците.

„Момци, гледате ли Јутјуб? Подобро ви е да видите кој е Мајкл Џордан“, им порача тој.

Ова видео го објави и Берон Дејвис, еден од најдобрите плејмејкери на почетокот на новиот милениу,.

„Џордан уште може да игра во НБА-лигата“, порача Дејвис.

Michael Jordan talks trash to kids at the park: “You guys still have YouTube? You better pull up Michael Jordan.” from r/chicagobulls
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Објавени фотографии од починатиот кошаркар на Звезда направени неколку минути пред смртта

Поранешниот кошаркар на Црвена Звезда Мајкл Оџо (27) почина во текот на тренингот во петок…