Дома Македонски спорт Мак фудбал Младинците од третиот шешир ќе го чекаат жребот за ЕП

Младинците од третиот шешир ќе го чекаат жребот за ЕП


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Младата фудбалска репрезентација на Македонија се наоѓа во третиот шешир во пресрет на жрепката за Европското првенство за фудбалери до 21 година, кое во јуни наредната година ќе се одржи во Полска.

Европската фудбалска унија соопшти дека покрај Македонија во третиот шешир ќе бидат Србија, Италија, Чешка, Словачка и бранителот на титулата Шведска.

Носители на извлекувањето ќе бидат Германија, Португалија и домаќинот Полска, а во вториот шешир ќе бидат Англија, Шпанија и Данска.
Извлекувањето на групите ќе се одржи на 1 декември во Краков, а ЕП ќе се одржи од 16 до 30 јуни наредната година.

Натпреварите во А групата ќе се играат во Киелце и Лублин, во Б групата во Гдањск и Бигодшч, а во Ц групата во Тихиј и Краков.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Еден од најпознатите светски судии одржа предавање во Скопје

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Фудбалската федерација на Македонија…