Дома Фудбал Италија Михајловиќ ја раскажа агонијата со болеста и истакна: Не сум херој!

Михајловиќ ја раскажа агонијата со болеста и истакна: Не сум херој!

Синиша Михајловиќ на една италијанска телевизија зборуваше за тешкиот период кој го помина борејќи се против тешката болест.

Михајловиќ од летото се бори против леукемијата и после трите цуклуси на хемотерапија ситуацијата е многу подобра и изгледа дека болеста е победена.

Михајловиќ ја победи болеста, но истакна дека не е херој и дека ќе мора многу да внимава во иднина.

„Имав 13 хемотерапии во пет дена, веќе после третата болеста се уништи. Првиот циклус беше најтежок, имав напади на паника, бидејќи бев заклучен во соба со филтриран воздух“, раскажува Михајловиќ.

„Ми доаѓаше да го скршам прозорецот со столица, но сопругата и медицинската сестра ме спречија. Ми дадоа инјекција за да се смирам. Не мислам дека сум херој, јас сум нормален човек со свои мани. Со болеста се носев на свој начин, секој мора да се соочи онака како мисли дека треба“, заклучи српскиот тренер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: Историска ноќ за Аталанта, Мурињо не е тоа што беше

Аталанта запиша историски триумф над Валенсија (4:1) во првиот осминафинален дуел во ЛШ. М…