Дома Фудбал Останато Миовски со гол и асистенција за Абердин🎥

Миовски со гол и асистенција за Абердин🎥

Абердин одигра реми на гости кај Хакен (2-2) во плејофот од Лига Европа, а македонскиот напаѓач, Бојан Миовски имаше одличен настап.

Хакен водеше по првото полувреме со голот на Лајуни во 36 минута, а Миовски најпрвин израмни со гол во 75 минута, а во 79 минута асистираше до Девлин за конечни 2:2.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Ова беше европско деби за Миовски, кое сигурно ќе го памети по добро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…