Дома Македонски спорт Миовски може да сруши рекорд стар скоро половина век!

Миовски може да сруши рекорд стар скоро половина век!

Репрезентативецот на Македонија, Бојан Миовски игра одлично во дресот на Абердин и до крајот на сезоната би можел да сруши рекорд кој е стар цели 45 години.

Имено, македонскиот напаѓач зад своето име 25 гола во сите конкуренции, а последен пат еден играч на Абердин 30+ гола во сезона имал во далечната 1978/1979.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Абердин до крајот го очекуваат уште три натпревари, па така не е невозможно Македонецот да стане првиот играч во Абердин кој дал повеќе од 30 гола по скоро половина век.

Последниот на кого му успеало тоа беше Џо Харпер, тој таа сезона ја заврши со 32 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…