Дома Македонски спорт Мак фудбал Миовски: Можевме да го затвориме мечот порано

Миовски: Можевме да го затвориме мечот порано

Македонската фудбалска репрезентација одигра 1-1 против Молдавија во пријателскиот меч кој се одигра во Анталија.

Добрата вест за селекторот е што Бојан Миовски одигра одлично и го постигна голот за водство.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Добро го започнавме првото полувреме. Мислам дека теренот не ни дозволи да направиме и повеќе шанси. Второто полувреме ги изгубивме дуелите на втора топка и затоа Молдавија искористи шанса и постигна гол. Мислам дека резултатот е реален. Имавме шанси да го затвориме мечот со втор гол околу 60-та минута. Примивме еден одличен гол, но што е тука е. Продолжуваме со пријателски мечеви да се воигруваме, па в понеделник не очекува Црна Гора“, изјави Миовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изми…