Дома Останати Ракомет Милосављев до Карачиќ: Пријателу, ти посакувам злато! (ФОТО)

Милосављев до Карачиќ: Пријателу, ти посакувам злато! (ФОТО)


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Вчера Хрватска ја победи Норвешка и се избори за место во големото финале каде што ќе игра против Шпанија.

Пласманот на Хрватска во финалето донесе радост на овие простори. Дејан Милосављев кој ја делеше соблекувалната со Игор Карачиќ во Вардар кога стигнаа до европскиот трон испрати порака до својот поранешен соиграч.

Милосављев преку Инстаграм кратко му порача на Карачиќ: Пријателу, ти посакувам злато. Среќно!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…