Дома Фудбал Останато Милнер објасни како е да се чува Меси

Милнер објасни како е да се чува Меси

Фудбалерот на Ливерпул Џејмс Милнер беше гостин во „Би-Ти Спорт“ и во таа прилика помеѓу другото зборуваше и за она што му се случуваше минатата сезона.

Милнер не го пропушти и незаборавното полуфинале против Барселона, многумина ќе кажат дека тоа беше најважниот натпревар за Ливерпул.

Ливерпул успеа да анулира негатива од три гол на „Енфилд“ и со триумф од 4:0 се изборија за финале. Милнер сега објасни како е да се чува Лионел Меси.

„Резултатот во првиот натпревар не беше фер. Меѓутоа фудбалот е таков, не е секогаш праведен. За противник имавме играч како Лео Меси. Тешко е да се чува затоа што морате да трчате најбрзо што можете и во исто време да внимавате да не направи да изгледате глупаво“, објасни Милнер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…