Дома Македонски спорт Мак фудбал Милевски пред Фарски Острови: Очекувам поинаков дуел од оној во Скопје, ќе има промени

Милевски пред Фарски Острови: Очекувам поинаков дуел од оној во Скопје, ќе има промени

Утре репрезентација до 21 година утре ќе го игра натпреварот против Фарски Острови во рамките од квалификациите за Европското првенство во 2021 година.

Натпреварот помеѓу овие две селекции е закажан за во 18:00 часот во Торшван каде што ќе се сретнат на „замрзнат“ терен.

„Очекувам сосема различен натпревар во однос на дуелот кој го одигравме во Скопје. Фарски Острови воопшто не се наивна репрезентација, а тоа го покажаа на мечевите во овој квалификациски циклус. Нема да биде лесно, но се надевам дека сите фудбалери ќе бидат на висина на задачата и максимално сконцентрирани на утрешниот дуел“

Во нашиот состав веројатно ќе има промена или две во однос на составот со Шпанија. Против шпанците бевме одлични на тактички план, посебно во дефанзива, имавме проблеми во транзицијата од одбрана во напад, но јас сум задоволен од начинот на кој тактички се спротивставивме“, изјави Милевски.

Фото: ФФМ

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Легендата на Ѓорче и на 40 години ќе игра фудбал!

Maкедонија Ѓорче Петров објави дека двајцата најискусни фудбалери во нивните редови Боби Б…