Дома Трансфер зона Милан ќе мора да го продава Донарума: ПСЖ и Манчестер Јунајтед спремаат понуди

Милан ќе мора да го продава Донарума: ПСЖ и Манчестер Јунајтед спремаат понуди

0

Милан ќе мора да се соочи со нови ограничувања кога станува збор за ФФП доколку и оваа година не обезбеди пласман во Лигата на шампиони.

„Росонерите“ во последното коло ќе мораат да победат против СПАЛ, ни и да се надеваат дека Аталанта против Сасуоло, односно Интер против Емполи дома ќе загубат бодовите.

Во спротивно Милан на лето ќе мора да продаде некој од своите највредни фудбалери, а најблиску за заминување е Донарума.

„Најдобро ништо да не коментирам“, изјави голманот на Милан.

Но, ако мораат да бираат помеѓу двата најскапи играчи во Милан би го оставиле Ромањоли, а би го продале Донарума, чија цена е околу 60 милиони евра.

Најсилен интерес за младиот голман во моментов покажува ПСЖ, но последните информации се дека Манчестер Јунајтед внимателно ја следи ситуацијата и е спремен да испрати богата понуда ако Де Геа си замине од „Олд Трафорд“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ го стопирал трансферот кога видел каде треба да тренира?

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ би требало да го напушти Јувентус и својата кариера да ј…