Дома Трансфер зона Милан ја плаќа клаузулата за Гираси

Милан ја плаќа клаузулата за Гираси

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси го привлече вниманието на многу европски клубови, а најсилен интерес покажува Милан.

27-годишниот напаѓач игра одлична сезона со 25 гола и две асистенции на 36 настапи за Штутгарт е еден од најефикасните напаѓачи во Европа.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Милан ќе се раздели со Оливие Жиру, па во Гираси гледаат идеална замена и сака да ја победи конкуренцијата.

Напаѓачот од Гвинеја има откупна клаузула од 18 милиони евра, сума која нема да биде проблем за „росонерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…