Дома Фудбал Италија Милан спреми нов договор за Ибра

Милан спреми нов договор за Ибра


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Иако има полни 41 година, Златан Ибрахимовиќ не размислува за пензија и наскоро ќе почне преговори за нов договор.

Милан смета дека Ибрахимовиќ е многу важен за тимот, како на теренот, така и во соблекувалната и ќе му понуди нов 1-годишен договор.

„Росонерите“ наскоро ќе седнат на преговарачка маса со Ибра и ќе му понудат да продолжи да игра уште една сезона со истите услови како сега, односно 1,5 милион евра по сезона.

Ветеранот треба да донесе одлука дали ќе продолжи да игра фудбал. Во спротивно, Милан му нуди да биде дел од директорскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…