Дома Топ вести Милан состави листа од 5 засилувања, познати имињата!

Милан состави листа од 5 засилувања, познати имињата!

Раководството на Милан веќе разботи за засилување на тимот за новата сезона, а веќе е јасно дека „росонерите“ ќе добијат и нов тренер.

Германскиот стратег Ралф Рагник треба да седне на кормилото на Милан и веќе составил листа од пет засилувања за следната сезона.

„Спортмедиасет“ пренесува дека Милан сака да донесе еден централен дефанзивец, десен бек, двајца играчи за врска и еден напаѓач, а веќе ги откри и имињата.

Прва желба во одбраната е Никола Миленковиќ од Фиорентина. Србинот се етаблираше во еден од најдобрите дефанзивци во Серија А, а неговата цена во моментов изнесува 30 милиони евра.

„Росонерите“ се во преговори со неговиот агент Фали Рамадани, кој е агент и на Лука Јовиќ, кој е на излезна врата од Реал Мадрид и би требало да биде засилување за нападот.

Во средниот ред најголема желба на Рагник е играчот на Салцбург, Доминик Собоцлај чија цена изнесува околу 20 милиони евра. Преговорите се во напредна фаза и за младата ѕвезда на Бенфика, Флорентино Луис.

Што се однесува до десната бековска позиција „росонерите“ веќе работат на трансферот на Думфрис од ПСВ чија цена изнесува 15 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…