Дома Трансфер зона Милан се засилува од Наполи

Милан се засилува од Наполи

Милан веќе работи на засилувања за следната сезона, а италијанските медиуми пренесуваат дека преговорите со играчот на Наполи се во напредна фаза.

Станува збор за десниот бек Елсеид Хисај, на кого договорот со Наполи му истекува на крајот на сезоната.

Албанскиот репрезентативец може да преговара со заинтересираните клубови, а „Газета дело Спорт“ пренесува дека Милан е најблиску до неговиот потпис.

„Росонерите“ на десната бековска позиција го имаат Калабрија, и сметаат дека Хисај ќе биде одлична алтернатива за Италијанецот.

Далот на крајот на сезоната ќе се врати во Манчестер Јунајтед, а Хисај би требало да биде негова замена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лестер од Челзи носи наследник на Варди?

Toмас Тухел не му верува на Тами Абрахам кој сезонава постигна 12 гола и тој не се најде н…