Дома Топ вести Милан се договори со Икарди

Милан се договори со Икарди

Милан е во потрага по квалитетен напаѓач, а најголема желба на „росонерите“ на Мауро Икарди, пренесуваат италијанските медиуми.

Златан Ибрахимовиќ ја игра последната сезона во кариерата, па Милан веќе почна да бара негов наследник.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Малдини веќе постигнал договор со Икарди, кој не е среќен во ПСЖ и сака да се врати во Милано.

Малдини наскоро ќе почне преговори со Леонардо и ќе се обиде уште во јануари да го донесе Аргентинецот на „Сан Сиро“.

„Росонерите“ сакаат да го донесат Икарди на 18-месечна позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…