Дома Трансфер зона Милан носи големо засилување за НУЛА евра

Милан носи големо засилување за НУЛА евра

Милан е силно заинтересиран за поранешниот лев бек на Барселона, Хуан Миранда, кој моментално настапува во Бетис.

„Росонерите“ пред неколку години го доведоа Тео Хернандес како голем талент, кој се промовираше во еден од најдобрите леви бекови на светот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Сега Милан може да повтори слична ситуација со Миранда, кој блеска во дресот на Бетис. Тој е дете на Барселона, а од 2020 година игра за Бетис.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а Милан веќе почна преговори со агентот и сака да го донесе на лето како слободен агент.

Коментари
  • Милан се засилува со талент на Барселона

    Милан е силно заинтересиран за поранешниот лев бек на Барселона, Хуан Миранда, кој момента…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи тран…