Дома Трансфер зона Милан носи големо засилување без пари

Милан носи големо засилување без пари

Италијанските медиуми пренесуваат дека спортскиот директор на „росонерите“, Леонардо работи на трансферот на Бразилецот, Бернард.

Бернард во моментов е слободен агент, откаку му истече неговиот договор со Шахтјор. Многу европски клубови го сакаат неговиот потпис, а неодамна се појави информација дека е блиску до трансфер во Челзи.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека Леонардо успеал да го убеди Бразилецот да ја прифати понудата на Милан, па моментално „росонерите“ се во пол-позиција за неговиот потпис.

Милан има потреба од засилувања на крилните позиции, па 25-годишниот Бернард би бил одлична алтернатива за Сусо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …